Paintball
BumperBall

Pierwsza gra

Jesteś w: Paintball » Poradnik » Pierwsza gra

Jedną z  najważniejszych rzeczy,które początkujący gracz powinien wiedziec jest znajomość granic terenu na którym zamierza grać (przed rozpoczęciem gry obowiązkowy obchód terenu). Udział w pierwszej grze wraz z bardziej doświadczonymi graczami pozwoli na zrozumienie podstawowych zasad gry znacznie szybciej. Oczywiście każda z dwóch grup posiada kapitana czyli osobę która ustala pewną taktykę w scenariuszu i przekazuje poszczególne funkcje reszcie zespołu. Jeśli jesteś początkującym możesz poprosić kapitana,aby przydzielił Ci osobę, która może wziąść Cię pod swoje "skrzydła". Oczywiście w przerwach pomiędzy poszczególnymi rozgrywkami śmiało zadawaj pytania, jest to okazja szybkego zdobycia wiedzy od bardziej doświadczonych graczy. Czas gry jest różny, ustalany i zależny od rodzaju scenariusza,wielkości terenu. Przeciętna rozgrywka leśna na ograniczonym terenie nie powina przekraczać pół godziny. Jeśli czas nie jest ograniczony, gramy do wyeliminowania ostatniego przeciwnika, zdobycia i przeniesienia flagi przeciwnika bądź zależnie od ustalonego wcześniej scenariusza.

Pamiętaj: żeby zostać trafionym, trzeba wcześniej zostac zauważonym przez przeciwnika. Zatem staraj się w jak największym stopniu kamuflować swoje ciało.Pamiętaj również o wygodnych,chroniących kostkę butach-wbrew pozorom w czasie jenej gry w lesie można się naaaprawdę nabiegać:-)
  Istotną sprawą jest kontola stanu gazu w butli w Twoim markerze (Butla Co2 20oz wystarcza na oddanie ok. 600 strzałów, HP 3000Psi podobnie). Jeśli gaz się kończy należy doładować butlę (organizator zapewnia stację do napełniania gazem-wtedy butlę można bez problemu naładować np.w przerwie między grami).W przypadku kiedy w trakcie gry skończą się kulki w spłuczce, jeśli zasady gry nie określają limitu kulek, nie musisz zchodzić z pola walki. Możesz np. pomóc swojej drużynie zwracając uwage przeciwnika na sobie, co znacznie zwiększy szanse wyeliminiowania przeciwnika przez Twoją grupę.
No i stało się!!! zostałeś trafiony! Jedna rozbita kulka eliminuje zawodnika z gry. W takim przypadku gracz opuszcza pole gry i udaje się do bazy, gdzie czeka na rozstrzygnięcie pojedynku...


Dołączone zdjęcia:

Na górę strony.

POGODA