Paintball
BumperBall

Tricki i zagrożenia

Jesteś w: Paintball » Poradnik » Tricki i zagrożenia

 

Ta część jest słodyczą paintball’a. Informacje, które zwracają się z miejsca. Mam nadzieję, że to docenisz, ponieważ zdobycie tej wiedzy nie przyszło mi łatwo. Opłaciłem to setkami błędów, z których się uczę. A więc do dzieła, młody JEDI.

---Używaj wszystkich dostępnych środków ---
   Jeśli koło ciebie jest jakaś luźna gałąź, postaw ją przed sobą. W Seattle zawsze mogę znaleźć coś takiego. W paintball’u nie musisz koniecznie chować się za twardymi rzeczami. Kocham wiosnę. Wysoka trawa jest doskonałą osłoną. Kulka nie jest pociskiem. Nie jest aerodynamiczna. Jeśli uderzy w najdrobniejszy przedmiot, zmienia kierunek lotu. Najbardziej denerwującą rzeczą jest gdy widzisz wroga, ale nie możesz go trafić przez jakieś gałęzie. Jest oczywiście możliwe że zostaniesz ochlapany, ale najczęściej wszystko będzie OK. Chowaj się także pod mostami. Często nikt nie zwróci na ciebie uwagi, a ty zmusisz ich do zapłacenia myta.

---Porozumiewaj się---
   Największy problem z początkującymi to to, że zostają wyeliminowani bardzo cicho. Reszta drużyny wciąż myśli, że oni są na swoich pozycjach. Jeśli potrzebujesz pomocy krzycz o nią. Służy to wielu celom. Najważniejsze to otrzymanie pomocy i ocalenie. Jeśli walczysz jeden na jednego zawołaj swojego kompana. Teraz walczycie już 2 na jednego, a to już daje jakieś szanse. Gra drużynowa doprowadza do zwycięstwa. Używaj sygnałów. Action Persuit Games zrobiło kilka dobrych artykułów na ten temat. Przejrzyj je. Inną częścią komunikacji między zawodnikami jest zadawane pytań. Jeśli nie wiesz co robić, spytaj się. Nigdy nie widziałem doświadczonego gracza, który by nie podpowiedział. To uderza w nasze ego. Pomyślałeś o mnie jako o człowieku, którego można zapytać, to mi schlebia.

---Ucz się na przykładach ---
  Jeśli myślisz poważnie o paintball’u, będziesz musiał się wiele nauczyć. Najlepszym sposobem jest zapytać się jakiegoś eksperta z drużyny. Iść za liderem to jedyny sposób żeby na żywo zobaczyć co i jak robić. Pomysł o wbiegnięciu na pole i zachowywaniu się jak Rambo jest idiotyczny. Rambo na moim polu nie przeżył by 2 minut. W pierwszym roku mojej gry zawsze podążałem za bardziej doświadczonym graczem. Dzięki temu mogłem podpatrywać co i jak robić. Dzięki temu też, zawsze trochę dłużej pograłem. Pewnego razu jedna z osób za którymi biegałem była na tyle zadowolona z mojej gry, że zaprosiła mnie na turniej w barwach swojej drużyny. To doskonały sposób na start.

---Rób rzeczy nieprzewidywalne ---
  To jest dość nowa filozofia. Nauczyłem się jej od Sienfeld’a. George długo miał pecha. Jego rewolucyjny pomysł polegał na robieniu rzeczy odwrotnych do tych, które zrobił by normalnie. Dzięki temu zdobył dziewczynę, prace u Jankesów i własne mieszkanie. Przyznacie, że całkiem nieźle. To doskonale działa w paintball’u. Jeśli trzy razy z rzędu przeciwnik pokonuje cię w tym samym miejscu, za czwartym razem najprawdopodobniej go tam nie będzie. Ta filozofia pozwala ci spojrzeć na twoją grę z dystansu.

---Ryzykuj---
  Ryzyko zmienia wynik gry. Jeśli twoja drużyna nie ma przewagi musisz ją wywalczyć. Zdobądź najlepszą osłonę, zabierz flagę, wyeliminuj Angel’a który was przygwoździł. Takie ryzykowanie może Wam zapewnić wygraną. Nawet jeśli zostaniesz trafiony, stworzyłeś okazję dla twojej drużyny do zajęcia lepszych pozycji, które mogą zmienić przebieg rozgrywki. Jednak ryzykuj z głową. Nie leć na złamanie karku po ich flagę, od razu na początku gry. To była by głupota. Jedyne ryzyko warte podjęcia to takie, które może się udać. (przeczytaj to zdanie jeszcze raz) Zanim coś zrobisz, dobrze się zastanów. Jesteś więcej wart żywy niż pomalowany, więc nie ryzykuj za bardzo. Ryzyko najlepiej wyjaśnia hazard. Gdy postawisz 5 zł możesz wygrać 5 zł. Gdy postawisz 1000 zł możesz wygrać 1000 zł, ale możesz także stracić 1000 zł.

W tym artykule opisałem podstawy strzelania, poruszania się oraz kilka trików. To właśnie zrobi z Was dobrych graczy. Marker jest tylko tak dobry jak osoba która z niego strzela. To oznacza, że Angel nie strzeli przez drzewo. Nie zasłoni cię też przed przeciwnikami. Nie daj się “zastraszyć” lepszym od ciebie. “Zastraszanie” jest częścią ich taktyki. Jak tylko kogoś z nich postrzelisz natychmiast wróci Ci pewność siebie

napisane przez Jason "Boss" Morton
tłumaczenie Mateusz “PEYN” Adamus


 

Na górę strony.

Ninja - nowe atrakcje!

 

-Ekstra pakiety atrakcji dla szkół - KLIKNIJ

 

-Gry miejskie - KLIKNIJ

Terminarz

Zapisz się do newslettera:
boks_firmowe_imprezy
boks_sklep_ninja